Sdílet

Tweet

Goodgame Big Farm

Goodgame Big farm

Pokud se dá něco vystihnout po nástupu technologických vychytávek, tak by hodně vysoko figurovala zábava. Počítače, herní konzole, dokonce i tablety a chytré telefony v současnosti již dávno plní úplně jinou úlohu, než jejich vývojáři zamýšleli. Dnes jsou to dokonalé nástroje na zábavu, čehož si byly vývojová studia náramně vědomá. Vzniklo tak nespočet online her, které si můžeme zahrát bez nutnosti jakékoliv instalace. Do boje o hráčskou základnu se pustili i v Goodgame studiu hned s několika povedenými tituly. Bezdebaty k těm nejhranějším se řadí i jejich simulátor života na farmě. V Big Farm se ujímáme role nového vlastníka, na něhož čeká spousta práce při záchraně rodinné farmy.

Tu doposud vedl strýček George. Avšak kvůli svému vyššímu věku již nebyl schopen efektivně zajišťovat chod farmy. Proto muselo dojít k nevyhnutelnému, někdo musel přebrat jeho úlohu a zachránit, co se dá. George naším příjezdem není dvakrát nadšen. Přeci jen se necítí až tak starý, což nám s oblibou při každé příležitosti připomíná. Naší velkou nevýhodou je navíc naprostá absence představy, jak se taková farma vede. Naštěstí nám však nechybí zápal a s vydatnou pomocí ochotných sousedů se brzo začínáme dostávat do tajů zemědělství. Netrvá tak dlouho, než obděláme první políčko a sebere vajíčka od vlastních slepic. To lze považovat za pozitivní zprávu, avšak stále je to pouhý začátek.

Nebude trvat dlouho, než nás hra postaví před zásadní rozhodnutí, jakým směrem svou farmu budeme chtít vést. Přeci jen je dost obtížné se soustředit úplně na všechno, co nám život na venkově nabízí. Je tak potřeba zvážit, zda je pro nás prioritní pěstování plodin, chov dobytka či zpracování surovin. Podle toho následně začínáme stavět potřebné budovy. U Goodgame Big farm je potřeba brát zřetel i na strategickou část hry. Na farmě nám pracují zaměstnanci, jenž mají jisté potřeby. A pokud je budeme ignorovat, začne prudce klesat jejich výkonnost. Chceme-li tedy udržet chod farmy v optimálních hodnotách, musíme myslet i na své zaměstnance. Je tak jen na našich organizačních schopnostech, jak se nám podaří rozjet ekonomiku farmy a stoupat v žebříčku.

World of tanks

Akční MMO World of tanks nabízí spoustu zábavy okořeněnou o taktické prvky. Dovednosti svého tanku totiž hráč může postupně vylepšovat a své udělá i důkladný výcvik jeho posádky. To společně s realistickými modely několika desítek tanků přitáhlo nespočet spokojených hráčů.

Mahjong zdarma

Mahjong má svůj původ ve staré Číně, kde se jednalo o oblíbenou a náročnou logickou hru. Svého širšího rozšíření do ostatních koutů světa se dočkala až po první světové válce, kdy začali vznikat její lehčí a snadněji bodovatelné varianty. Nejednu z nich si dnes můžete zahrát i vy online v jejich flashové podobě.