Sdílet

Tweet

Goodgame Empire

Goodgame Disko

Vytvořit profitabilní módní salón je dozajista velkou výhrou, avšak občas nás i tak mohou lákat touhy objevovat nepoznané světy. Volání dálek a lesklé zbroje je ideální poté vyslyšet a v takovém případě není nic lepšího, než vsadit na Goodgame Empire. Tato hra zasazená do nelítostného středověku nabízí mnoho strategických prvků na poli ekonomiky i vojevůdcovství. Stačí si jen vybrat, kterou cestou se začne odebírat osud vašeho panství. Na počátku stojí výzva dávného přítele o pomoc. Zemi sužují nájezdy loupeživých baronů a on zoufale potřebuje někoho, kdo by je vykázal do příslušných mezí. K dispozici tak dostáváme Vilémovu mocnou armádu, s níž se vydáme ztrestat nejagresivnějšího barona. Triumfální vítězství si samozřejmě žádá adekvátní odměnu. K vlastnímu užívání tedy dostáváme právě dobytý hrad.

Ten sice není v kdoví jak výtečném stavu, ale s trochou námahy ho můžeme proměnit na útulné místo. Začínáme tedy řešit logistiku přísunu surovin. Farmy nám zajišťují obilniny k nakrmení poddaných a armády. Dřevorubci s kamenolomem zase poskytují dost surovin pro stavbu nových budov, rozšiřování hradeb a v neposlední řadě i pro rozšiřování zbrojního arzenálu. S rozšiřováním svého panství nám pomáhá řada rádců, co v podobě zábavných úkolů řídí naše kroky kupředu. Postupně tak ošuntělý hrad nabírá na lesku a s ním i naše pověst. Po nejedné bitvě s loupeživými barony přichází okamžik začít soupeřit o zdroje s ostatními hráči. V tomto bodě sehrává velkou úlohu se přidat k nějaké silné skupině, pod jejímiž křídly můžeme podnikat preventivní výpady na nepřátelské grupy či odvetné útoky za výpad na některého z členů.

Středověk je zkrátka nebezpečné místo, kde je potřeba mít v někom podporu. A v tom tkví hlavní síla této hry. Tak jako nikde jinde vsází Empire na souhru více hráčů v ovládnutí širokého okolí. Online nám tak zprostředkovává atmosféru středověké Evropy, kdy byla rytířská čest tím nejcennějším, co jste mohli vlastnit. Goodgame Empire se ale ani náhodou nehodlá tvářit náramně vážně. Jeho hlavní síla je v komiksové grafice a zábavných úkolech, co potěší nejednoho hráče. Návrat ke kořenům epických bitev plných strategického uvažování může tedy začít.

World of tanks

Akční MMO World of tanks nabízí spoustu zábavy okořeněnou o taktické prvky. Dovednosti svého tanku totiž hráč může postupně vylepšovat a své udělá i důkladný výcvik jeho posádky. To společně s realistickými modely několika desítek tanků přitáhlo nespočet spokojených hráčů.

Mahjong zdarma

Mahjong má svůj původ ve staré Číně, kde se jednalo o oblíbenou a náročnou logickou hru. Svého širšího rozšíření do ostatních koutů světa se dočkala až po první světové válce, kdy začali vznikat její lehčí a snadněji bodovatelné varianty. Nejednu z nich si dnes můžete zahrát i vy online v jejich flashové podobě.