Sdílet

Tweet

Goodgame Galaxy

Goodgame Galaxy

Fantazie je tou nejdokonalejší grafickou kartou v širokém vesmíru. Vím, nová generace se mnou v tomto nejspíše nebude souhlasit, ale kdo zažil zlaté časy textových her, o tom může vyprávět své. Nic proti moderní grafice, která je mnohdy přímo famózní, avšak s ničím by se to nemělo přehánět a nechat nějaký ten prostor fantazii je dokonce i prospěšné. Jen pokud se v dětství naučíme dávat této složce naší osobnosti prostor, dokážeme v dospělosti přistupovat k řešení potíží kreativně. Bujná fantazie je totiž hnacím motorem pokroku a bez ní by jsme se zřejmě nedočkali tak dokonalých her. Není tedy na škodu trochu popustit uzdu fantazii a vydat se do nebezpečného světa dalekých hloubek galaxie. Přesně tam nás zavádí hra od Goodgame studia Galaxy.

Jak se brzy přesvědčíme, lidstvo udělalo za několik století pořádný skok kupředu. Země mu byla již dávno příliš těsnou a vydalo se ke hvězdám. Jen kdyby při této pouti nenašlo odpověď na odvěkou otázku, zda jsou ve vesmíru sami. Bohužel nejsou. Proč bohužel? Rasa, na níž při svých toulkách narazilo, jsou krvežíznivý Goroxové. Ty žijí pro jediné, aby válčili. Pod jejich válečnou mašinérii padlo nejedno impérium a právě se jim do hledáčku dostal další nepřítel. Boj o přežití právě začíná. S těžkými ztrátami se nakonec podařilo matičku Zemi ubránit. A aby se podobná invaze již neopakovala, byly hluboko ve vesmíru vybudovány obranné stanice. Tyto základny dennodenně čelí útokům Goroxů.

Jednomu takovému ničivému útoku musela čelit i základna, jíž se právě ujímáme. Předchozí velitel již nezvládal odrážet nekončící nájezdy, což ho vedlo k abdikaci. Na nás je v tuto chvíli nastartovat chod základny, aby byla schopná čelit případnému dalšímu útoku. K tomu je potřeba namontovat nějaké lasery a hlavně opravit kolektory. Ty zásobují základnu surovinami, z nichž je možné stavět další moduly a zejména potom útočné jednotky. Ve chvíli, kdy základna tak nějak funguje, již nic nebrání vzít několik raketoplánů a vydat se na trestnou výpravu. Goodgame Galaxy však nestojí jen na bojích o základny Goroxů. Hlavním hnacím motorem jsou války mezi reálnými hráči soustředěnými do tří znepřátelených frakcí. A komu je to málo, tak si může zaválčit i pod praporem aliance. Fantazii se meze nekladou a to je dobře.

World of tanks

Akční MMO World of tanks nabízí spoustu zábavy okořeněnou o taktické prvky. Dovednosti svého tanku totiž hráč může postupně vylepšovat a své udělá i důkladný výcvik jeho posádky. To společně s realistickými modely několika desítek tanků přitáhlo nespočet spokojených hráčů.

Mahjong zdarma

Mahjong má svůj původ ve staré Číně, kde se jednalo o oblíbenou a náročnou logickou hru. Svého širšího rozšíření do ostatních koutů světa se dočkala až po první světové válce, kdy začali vznikat její lehčí a snadněji bodovatelné varianty. Nejednu z nich si dnes můžete zahrát i vy online v jejich flashové podobě.