Sdílet

Tweet

Goodgame Jump Jupiter

Goodgame Jump Jupiter

Moderní technologie mění svět k nepoznání. A to nejen po stránce technického pokroku, ale zejména potom naším přístupem k zábavě. Ano, i tak všední věc, za jakou zábavu považujeme je ovlivněna novinkami. Ač si to někdy ani neuvědomujeme, nástup dostupného internetu společně se zvyšujícím se výkonem počítačových sestav určil novodobý fenomén. Počítačové hry se staly nesmírně oblíbeným způsobem zábavy, načež má velký vliv dozajista možnost si zahrát online s dalšími reálnými hráči. To dává hře hned jinačí náboj, náboj, jenž přitáhl milióny lidí k monitorům ve snaze být nejlepší. V záplavě graficky dokonalých her se však naštěstí ještě najdou osvědčené klasiky, i když v trochu novodobějším kabátku.

Na fenoménu legendárního Super Maria se rozhodli stavět i v Goodgame studiu. Jejich Jump Jupiter je bezesporu povedenou předělávkou Maria se vším, co k němu patří. Náš hrdina do příběhu vstupuje v dost nepříjemné chvíli. Selhání systémů jeho lodi vedlo k havárii. Trosky jeho plavidla jsou nyní roztříštěné po celém Jupiteru i přilehlých měsících. Naštěstí samoopravovací mechanismy dokáží loď unést do použitelného stavu. Jediné, co je potřeba pro to udělat, je sehnat všechny klíčové součástky. Chtě nechtě se tak musíme vydat do nehostinné pustiny Jupiteru, abychom se pokusili zvrátit nepřízeň osudu. Prodírat se po jednotlivých lokacích ale nebude nic snadného. Za každým rohem číhá nebezpečí a je potřeba překonat nejednu nástrahu.

Aby se nám dařilo se s tím vším nějak vypořádat, dostáváme do vínku možnost vylepšovat schopnosti své postavy. Na mapách jsou k nalezení body, jejichž aktivací dojde k navýšení jedné ze schopností. Tyto body zároveň fungují jako klíče k odemykání dalších map. Ty jsou přehledně rozděleny do pásem na jednotlivé měsíce Jupiteru. Postupně tak překonáváme nástrahy a sbíráme části své lodi. Během tohoto dobrodružství můžeme narazit i na další hráče, kteří se tak jako mi snaží zdolat danou mapu. A v tuto chvíli si nemůžeme být jistí ničím. Je možné, že jen prosviští kolem, ale stejně tak mohou mít tendenci se zastavit. To potom můžeme doufat, že jejich snahou je spolupráce, neboť úplně stejně se mohou rozhodnout nám cestu k cíli ještě ztížit. V Goodgame Jump Jupiter si zkrátka nemůžete být jistí, co od ostatních čekat. A tím dostává nový rozměr nejistoty.

World of tanks

Akční MMO World of tanks nabízí spoustu zábavy okořeněnou o taktické prvky. Dovednosti svého tanku totiž hráč může postupně vylepšovat a své udělá i důkladný výcvik jeho posádky. To společně s realistickými modely několika desítek tanků přitáhlo nespočet spokojených hráčů.

Mahjong zdarma

Mahjong má svůj původ ve staré Číně, kde se jednalo o oblíbenou a náročnou logickou hru. Svého širšího rozšíření do ostatních koutů světa se dočkala až po první světové válce, kdy začali vznikat její lehčí a snadněji bodovatelné varianty. Nejednu z nich si dnes můžete zahrát i vy online v jejich flashové podobě.